Jeśli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

W najwyższym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.