Coraz to częściej mówi się aktualnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u kobiet, które rodziły oraz tych, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się albowiem, że dużo kobiet w rozmaitym wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy, jakie objawiają się w różny sposób. Jest to spory problem, o którym jednakże dużo pań boi bądź też wstydzi się mówić.

mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz to częściej niemniej jednak panie asystują w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z dzisiejszym nastawieniem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i podkreślają taką możliwość. Dzięki należytej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej oraz miłej atmosferze, stosunkowo szybko wolno odzyskać sprawność. Także kobiety, które rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia bądź też biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub też przygotowanie się do takich zabiegów.
Kłopot ten dotyczy w głównej mierze kobiet oraz to one zazwyczaj pojawiają się w takich gabinetach. Co poniektórzy panowie również powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wskaże dobre ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn niezmiernie częstym objawem pojawiającego się problemu są komplikacje z erekcją oraz życiem seksualnym. Mężczyźni niezmiernie w wielu przypadkach nieprawidłowo tłumaczą takie objawy.
Na problemy z mięśniami dna miednicy są również narażeni sportowcy i osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najodpowiedniej udać się w takiej sytuacji do doktora pierwszego kontaktu, jaki powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? Przede wszystkim, są to rozmaitego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, niemniej jednak także ćwiczenia oddechowe. Niesłychanie znaczącą kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej w trakcie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Takie spotkania to jednakże również rozmowa oraz możliwość opowiedzenia o własnych objawach.
Większość osób, jakie miały szansę korzystać z takich ćwiczeń przyznaje, że dość szybko można dzięki nim powrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednakże kobiety po kilku porodach siłami natury. Bardzo nieraz dochodzi u nich bowiem do przesunięcia się organów, co powoduje spory dyskomfort oraz ból. Profesjonalne ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo powracają na swoje miejsce.